ESTA Salınım Elemanları, Türkiye ‘de üretimine başlamış olduğumuz yeni teknolojik ürünlerdir. Tasarım ve imalatı yüzde yüz TÜRK mühendislerimizce geliştirilmiş ve pazardan oldukça yüksekbeğeni kazanmıştır.

ESTA Salınım Elemanları, çelik spiral yaylar ve kauçuk takozlar ile ulaşılamayan yüksek salınım seviyelerinde çalışan sarsak ve elek besleyicilerde de kullanılmaktadır. Kauçuk bantlarda sıyırıcı, zincir gerdirme, kayış gerdirme vb. uygulamalarda makine imalatçılarımıza kolay çözümler sunmaktadır. Otomatik gergi özelliği sayesinde kullanıldığı yerde mevsim koşullarına bağlı uzamalara, kısalmalara göre hareket etmesi kauçuk bantların, zincir veya kayışların kullanım ömrünü uzatır. Son derece basit yöntemlerle montaj kolaylığı sağlar. ESTA Salınım Elemanlarının, standart ölçüleri olmasına rağmen, tasarımı yapılırken özel ve standart makinelere basit fakat maksimum verimlilik katacak montaj imkanları sağlamaktadır.

ESTA Salınım Elemanları metal-metal temasının olmaması, yanal hareketlere müsaade etmemesi en büyük özelliğidir. Yaylar ve kauçuk takozlar bağlı bulunduğu sistemlerde makinelerin ilk kalkış ve duruşlarında meydana gelen dağınık, tehlikeli salınımlar üretirler, buna bağlı vibratör motorları ve elek vb… sistemlerde zarar verebilecek kadar korkutucu ve çok gürültülü çalışma sergilerler.